FAQ |
Нижче наведено часто задавані питання стосовно підготовки в АТО Авіаційна Група :)
Що потрібно для того, щоб мати право керувати власним літаком?
Для цього потрібно стати приватним пілотом літака, тобто, отримати свідоцтво приватного пілота літака - PPL(A). Це дозволить Вам виконувати польоти у якості командира повітряного судна (КПС) на однопілотних однодвигунних поршневих літаках (класу SEP) за правилами візуальних польотів (VFR). При цьому Ви не матимете права отримувати винагороду, тобто, Ви зможете взяти з собою у політ тільки родичів та друзів.
Де та як можна отримати свідоцтво?
Свідоцтво приватного пілота видає Державна авіаційна служба України (ДАСУ), що є головним органом авіаційної влади України, після успішного закінчення курсу відповідного курсу підготовки, який Ви можете пройти у нашій організації.
Що являє собою курс підготовки PPL(A) та які критерії його успішного закінчення?
Курс підготовки для отримання свідоцтва приватного пілота складається з теоретичної підготовки та практичної (льотної) підготовки. Теоретична підготовка передбачає вивчення 9-ти теоретичних дисциплін самостійно (self-study) та з інструкторами під час аудиторних занять (classroom work) або віддалено (online). Успішним закінченням вважається складання іспитів за усіма дисциплінами з оцінками не меншими ніж 75%. У свою чергу, льотна підготовка передбачає виконання льотних вправ на літаку з інструктором та самостійно. Успішним закінченням вважається виконання екзаменаційного польоту з екзаменатором у разі його позитивної оцінки.
Який обсяг підготовки PPL(A) і скільки часу вона займає?
Обсяг підготовки складає 100 годин аудиторних занять з теоретичних дисциплін та 45 годин льотних вправ, 5 з яких виконуються на льотному тренажері. Цей обсяг є мінімальним, і може бути збільшений у залежності від Вашої успішності. Мінімальна тривалість підготовки становить 2 місяці, але час виконання залежить від багатьох факторів: погоди, розкладу польотів та технічного обслуговування повітряних суден, регламенту роботи аеродрому, тощо. Але найбільш вагомий фактор - це Ваша мотивація та рівень Ваших знань, необхідних для засвоєння матеріалу курсу.
Де проходитиме навчання?
На першому етапі теоретичної підготовки Ви навчаєтесь самостійно. Другий етап теоретичної підготовки проводиться в аудиторії нашої організації, яка знаходиться у Києві за адресою вул. Івана Улітіна 43. Навчальні польоти виконуються на аеродромі "Антонов-2", що знаходиться у Гостомелі (приблизно 25 км від центру Києва) та в місті Житомир. Можлива підготовка на інших аеродромах за домовленістю.
Коли та за яких умов можна починати підготовку на PPL(A)?
По-перше, перед початком підготовки Вам повинно виповнитись 16 років. Зверніть увагу, що отримати свідоцтво приватного пілота Ви зможете тільки після досягнення 17-річного віку. По-друге, Вам необхідно пройти медичну комісію у будь-якому з сертифікованих авіаційних медичних центрів та отримати медичний сертифікат не нижче 2-го класу. По-третє, Вам необхідно мати планшет Apple iPad для того, щоб ми могли встановити електронні підручники. І наостанок, Вам необхідно успішно завершити Pilot Foundation Course (PFC), який є першим кроком у навчанні.
Що таке Pilot Foundation Course (PFC) і навіщо він потрібен?
Pilot Foundation Course (PFC) - це базовий курс підготовки пілотів, який надає базові знання про авіацію, а також знання з фізики та математики, необхідні для успішного засвоєння матеріалу основного курсу. Іншими словами, після закінчення курсу Ви: по-перше, будете впевнені, що зможете без проблем засвоїти матеріал курсу PPL; по-друге, відновите знання з точних наук, отримані у школі; по-третє, вивчите авіаційні терміни англійською мовою; а також отримаєте навички працювати самостійно з підручниками Padpilot. Курс є повністю дистанційним та передбачає проходження протягом 2-4 тижнів.
Якою мовою проводиться навчання?
Навчання проводиться виключно англійською мовою. Чому? По-перше, на сьогоднішній день не існує підручників, написаних українською мовою, які б відповідали сучасним авіаційним правилам. По-друге, знання авіаційної англійської мови, отримані під час підготовки, допоможуть Вам у майбутньому отримати право польотів за приладами (рейтинг IR).
Коли можна починати літати програму PPL(A)?
Програму льотної підготовки можна починати після завершення аудиторних занять та успішного складання іспитів за 4-ма теоретичними дисциплінами: Meteorology, Principles of Flight, Aircraft General Knowledge,та Human Performance.
Як мені отримати право польотів за приладами?
Для цього необхідно пройти додаткову теоретичну та льотну підготовку. Але перед її початком Вам потрібно буде виконати декілька умов, а саме: мати діюче свідоцтво приватного пілота, мати допуск до польотів уночі, налітати не менш, ніж 50 годин за маршрутом у якості КПС, та продемонструвати знання англійської авіаційної мови на рівні, не нижче 4-го за шкалою ІКАО.
Чи можна керувати багатомоторним літаком відразу після закінчення курсу підготовки приватного пілота?
Нажаль, ні. Після успішного закінчення курсу підготовки Ви отримаєте свідоцтво PPL з рейтингом про клас однодвигунного поршневого літака (SEP). Для того, щоб виконувати польоти у якості КПС на літаках класу "багатодвигунний поршневий" (MEP) Вам необхідно мати льотний досвід у обсязі не менше 70 годин у якості КПС на літаку класу SEP, та пройти додаткову підготовку на багатодвигунному літаку.
Є запитання?
Зателефонуй нам, напиши листа або в Telegram, direct в Instagram, або просто залиш свій номер телефону і ми тобі зателефонуємо :)
АТО Авіаційна Група

tel. +380 (63) 441 64 17
mail: ops@aviationgroup.com.ua

Міжнародний аеропорт "Антонов" (UKKM)
Made on
Tilda